Напевно ви помічали, що з чистою, м'якою та ідеально випрасуваною постільної білизною не лише спальня виглядає більш затишною, а й якість вашого сну стає значно кращою.
Прасування постільної білизни — не найпростіше заняття, але якщо ви будете дотримуватись наших рекомендацій, цей процес стане значно легшим.
Навіщо прасувати постільну білизну
Серед сучасних господинь є як прихильники, так і противники прасування. Ті, хто наполягає на важливості прасування, керуються наступними твердженнями:
- випрасувана постіль виглядає красиво та естетично;
- під час прасування білизна проходить процес дезінфекції;
- після прасування тканина стає більш м'яка та приємна на дотик.
Важливо! Постіль обов'язково потрібно прасувати, якщо в будинку проживають новонароджені, або хтось із членів сім'ї страждає на вірусні чи інфекційні захворювання.
Особливості прасування в залежності від типу тканини
Під час прасування білизни звертайте увагу на інформацію, що позначена на етикетках виробів. Якщо ж таке маркування відсутнє, радимо скористатись наступними рекомендаціями:
- Шовк — слід прасувати зі зворотного боку при температурі не більше 110 градусів без зволоження (краплі води залишать на тканині плями).
- Натуральний льон — можна прасувати на найвищих температурах. Для прискорення процесу допускається використовувати відпарення.
- Сатинові комплекти — краще прасувати на зворотному боці без використання води. Температуру слід обирати в залежності від щільності тканини.
- Трикотажна постіль — ідеально прасується при температурі 150 градусів на режимі «вовна».
Як спростити процес прасування білизни: ефективні лайфхаки
Якщо прасування не приносить вам задоволення, але ви не можете відмовитись від сну на ідеально рівних простирадлах, ці поради будуть для вас надзвичайно корисні:
- зволожена тканина прасується значно легше;
- по можливості використовуйте для прасування стіл, а не прасувальну дошку — це дозволить розіслати білизну більш рівномірно та випрасувати її значно швидше;
- простирадла краще прасувати з двох боків у згорнутому в декілька разів вигляді — це значно прискорить процес.
Важливо! Одразу після прасування білизну не варто ховати в шафу: їй необхідно дати декілька годин на охолодження та просихання. Інакше тепла тканина швидко помнеться і процедуру доведеться повторювати знову.
Питання про те, чи потрібно прасувати білизну, до цього часу залишається відкритим. Сподіваємось, що наші поради допоможуть господиням значно спростити цей процес.