Обираємо найтеплішу зимову ковдру: поради, що забезпечать вам спокійний та комфортний сон

Погода за вікном вже давно натякає, що прийшов час подумати про утеплення. М'яка, тепла і водночас легка ковдра викликає приємні емоції, асоціюється з домашнім теплом та затишком. Як обрати ідеальну зимову ковдру, яка надасть відчуття захищеності і подарує спокійний сон? Поради експертів допоможуть вам вирішити це питання.

Обираємо наповнювач

Тепло ковдри забезпечується матеріалом, з якого вона виготовлена, та наповнювачем. Щоб зберегти тепло, одного прошарку, навіть дуже теплого, буде недостатньо. Для створення багатошаровості виробу використовується наповнювач — він утворює шари повітря, що зберігають тепло. 

Для виготовлення найтепліших ковдр використовуються наступні наповнювачі:

  1. Овеча вовна — доступний натуральний наповнювач, який поглинає надлишкову вологу та забезпечує гарну вентиляцію. Не вбирає сторонні запахи та забезпечує сухе тепло.
  2. Вовна верблюда — створює сухе та м'яке тепло. Рекомендується для використання людям з проблемами суглобів.
  3. Бамбук — надзвичайно легкий матеріал, якому притаманні відмінні утеплюючі властивості та здатність тримати форму. Головна перевага цього натурального наповнювача — гарна вентиляція.
  4. Натуральний пух — теплий та майже невагомий наповнювач. Єдиний його недолік полягає в здатності пропускати вологу і, як наслідок, довго висихати.
  5. Холлофайбер — синтетичний замінник пуху, відомий своїми абсолютними гіпоалергенними властивостями. Не пропускає вологу, гарно зберігає тепло, надзвичайно легкий та приємний.
  6. Бавовна — ковдри з таким наповнювачем безперечно теплі та м’які. Але вони надто важкі та накопичують в собі пил та сторонні запахи, що пояснює зменшення їх популярності серед користувачів.

Важливо! Обираючи найтеплішу ковдру, звертайте увагу на показник щільності наповнювача. Оптимальним варіантом для зимового використання вважається 300-450 г/м. кв. 

Корисні поради

Приймаючи остаточне рішення у виборі зимової ковдри, орієнтуйтесь на температуру в спальній кімнаті взимку:

  • в приміщенні +16 °C або менше — віддайте перевагу пуховій ковдрі;
  • температура в кімнаті коливається від +16 °C до +19 °C — в такому випадку зігрітися допоможе ковдра із вовни;
  • в кімнаті +19 °C та більше — зупиніть свій вибір на ковдрі з синтетичним наповнювачем.

Яку б зимову ковдру ви не обрали, не забувайте доглядати на нею у відповідності до рекомендацій виробника. В такому випадку виріб буде служити вам багато років, радуючи теплом, комфортом та приємними сновидіннями. 

×