Розмір пилових кліщів не більше 0,4 мм. Тож цих крихітних комах неможливо помітити неозброєним оком, хоча їхня кількість інколи сягає 300-400 мільйонів лише в одному двоспальному матраці.
Самі собою пилові кліщі не є переносниками інфекцій, адже не можуть вкусити людину через маленькі розміри. Проте продукти їхньої життєдіяльності викликають подразнення верхніх дихальних шляхів та особливо небезпечні для людей з алергією на пил. А ще можуть викликати астму, дерматити, запалення очей, хронічний алергійний риніт тощо.
Як вберегти здоров'я та запобігти появі пилових кліщів?
- Щотижня оброблюйте м’які меблі, килими, матраци та постільну білизну пилососом. Потужна модель здатна прибрати продукти життєдіяльності та кліщів, що загинули, на 99,9%. Не забувайте також вчасно викидати мішок або очищувати колбу з пилом. Вони теж є розсадником небезпечних мікрокомах.
- Придбайте пароочисник або замовте відповідного спеціаліста. Новинки у світі сучасної техніки добрались навіть до пилових кліщів. Моделі, що прасують або прибирають паром, як-от прасувальні системи, здатні знешкодити й цих алергенних створінь. Секрет - у дії пари, адже ще наші бабусі відмітили її дезінфекційні властивості.
- Захистіть ліжко за допомогою наматрацника будь-якого типу. Сучасні водонепроникні чи класичні наматрацники захищають не тільки від бруду чи пролитої рідини. Такі вироби виготовлені із цупкої тканини, що не дає кліщам добратись до наповнення матраца. А отже жодних продуктів їхньої життєдіяльності та алергій, як результат.
Скористайтеся цими легкими та водночас дієвими способами - й жоден пиловий кліщ не добереться до вашого матраца. А ще відправте цю статтю друзям, раптом вони не знають, про непроханих жителів у їхніх меблях.