Наматрацник - це чохол із цупкої тканини, зазвичай білого чи пастельного відтінку, що надягається на матрац для підтримання гігієни та забезпечення акуратного, нового вигляду самого матраца навіть через кілька років. А ще такий предмет постільної білизни здатен захистити ліжко від розмноження пилових кліщів, що викликають бронхіальну астму, хронічний нежить, подразнення шкіри тощо.
Та часто під час покупки постає питання: який же наматрацник придбати? Адже потрібно знати багато нюансів, щоб вибрати найкращий варіант. У цій статті ми зібрали головні пункти, на які варто орієнтуватись під час купівлі.
На що звертати увагу під час вибору наматрацника?
- Матеріал. Як і постільна білизна, наматрацник має бути створений із гіпоалергенної тканини. Такі властивості на 100% є у бавовни. Це натуральний матеріал, що не викликає хронічних захворювань дихальних шляхів, дерматитів та дозволена навіть для виробів новонародженим. Також бавовна добре переться та прасується. Тож проблем із доглядом точно не буде.
- Водовідштовхувальна вставка або потовщений матеріал. Основа наматрацника, що лежатиме на верхній площині матраца, має бути із спеціального цупкого матеріалу. Залежно від типу виробу, він або на 100% не пропускатиме вологу внаслідок розлиття рідин, або вберігатиме матрац від бруду та трішки вирівняє поверхню.
- Правильний розмір. Розмір наматрацника має співпадати із розміром матраца та простирадлом, якщо вибираєте варіант на резинці. В іншому разі створюватиметься нерівна поверхня через складки, що заважатимуть здоровому, повноцінному сну.
- Тканина, що регулює жорсткість поверхні. Наприклад, махрова бавовна здатна додати м’якості. Це особливо актуально для старих матраців із пружинами та грудочками від скочування наповнювача.
Гортайте каталог та користуйтесь цим невеликим чек-лістом. Він допоможе зупинитись на варіанті, який підійде вам на 100%.