Цикли сну напряму пов'язані з цим.
Хоча наука ще не змогла точно визначити, як сон впливає на спогади, кореляція якості сну та роботи мозку очевидна. Гіпокамп і неокортекс мозку зберігають довготривалу пам'ять. Дослідження показують, що під час глибокого сну гіпокамп відтворює події дня для неокортексу, де він аналізує та обробляє спогади, допомагаючи важливій інформації зберігатися у довгостроковій перспективі. Деякі дослідження навіть припускають, що спогади формуються під час сну зі швидким рухом очей (REM) або тієї частини циклу сну, коли бачимо сни, і навіть під час повільного, глибокого сну.
Отже, хоча точний зв'язок між сном і пам'яттю ще повністю не з'ясовано в науці, ми знаємо, що сон є біологічною необхідністю функціонування мозку. Ось чому багато експертів зі сну рекомендують спати від семи до дев'ятої години щоночі.
Чим краще ми спимо, тим краще працює наш мозок. Домогтися найкращої якості сну може бути складно, але ми можемо зробити його простіше.
Це включає підтримку темряви і прохолодної температури в спальнях, сон на надм'яких дихальних простирадлах і підтримання регулярних фізичних вправ і гідратації протягом дня, які допоможуть нам домогтися глибокого і спокійного сну щоночі.
Це гарантує, що ми дамо нашому розуму час обробити сьогоднішню інформацію та підготуємо нас до того, щоб бути бадьорими, пильними та продуктивними завтра.